Warning: Use of undefined constant P_WARNING - assumed 'P_WARNING' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/carinio2/domains/oiu.katowice.pl/public_html/uri-parser.class.php on line 404

Warning: Illegal string offset 'page_id' in /home/carinio2/domains/oiu.katowice.pl/public_html/uri-parser.class.php on line 466

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/carinio2/domains/oiu.katowice.pl/public_html/uri-parser.class.php on line 491

Warning: Illegal string offset 'page_id' in /home/carinio2/domains/oiu.katowice.pl/public_html/uri-parser-qsa.class.php on line 195

Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, string given in /home/carinio2/domains/oiu.katowice.pl/public_html/uri-parser-qsa.class.php on line 73

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/carinio2/domains/oiu.katowice.pl/public_html/uri-parser-qsa.class.php on line 212
Konferencje | Południowa Okręgowa Izba Urbanistów z siedzibą w Katowicach

Konferencje

Południowa Okręgowa Izba Urbanistów informuje o niżej wymienionych szkoleniach, konferencjach i studiach, których nie jest organizatorem, a o których informuje na prośbę lub za zgodą organizatora.
Jednocześnie informujemy, że Izba Urbanistów nie bierze odpowiedzialności za ich zawartość merytoryczną oraz jakość. Przedstawiona informacja nie skutkuje też przyznaniem uczestnikom szkolenia, czy konferencji wyższej liczby punktów, niż ta która wynika z uchwały Rady Krajowej Izby w sprawie podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

_______________________________

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza na seminarium “Współpraca międzyregionalna – doświadczenia i szanse”
Celem ogólnopolskiego spotkania jest przedstawienie rezultatów osiągniętych przez polskich partnerów projektów INTERREG IV C oraz prezentacja założeń nowej edycji programu współpracy międzyregionalnej (2014-2020). Seminarium odbędzie się 15 października 2013 r. w Katowicach, w siedzibie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, przy ul. Bankowej 11a.  Z doświadczeń dotychczasowych beneficjentów programu współpracy międzyregionalnej będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani przygotowaniem i realizacją projektów w okresie 2014-2020. Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu przedstawią dostępne informacje związane z kolejną edycją programu. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań prelegentom i przedstawicielom instytucji mających doświadczenie w realizacji projektów współpracy międzyregionalnej zarówno na forum, jak i w trakcie indywidualnych konsultacji. Projekty realizowane w ramach programu INTERREG IV C pozwalają na współpracę, przepływ wiedzy i wymianę dobrych praktyk między europejskimi regionami. Informacje o programie i projektach są dostępne na stronach internetowych.
Strona w języku polskim: http://www.ewt.gov.pl/wstepdofunduszyeuropejskich/strony/wspolpracamiedzyregionalna.aspx ; Strona w języku angielskim:
http://www.interreg4c.eu/

PROGRAM SPOTKANIA

Informacje organizacyjne:
o możliwości udziału w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń – rejestracja trwa od 10 września do wyczerpania limitu miejsc, jednak nie dłużej niż do 10 października br.;
po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego on-line należy potwierdzić uczestnictwo zgodnie z informacją, która zostanie przesłana na adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji; udział w seminarium jest bezpłatny; organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży i noclegu uczestników; w wypadku nieotrzymania w terminie zgłoszenia rejestracyjnego (on-line) nie gwarantujemy możliwości udziału w spotkaniu; język spotkania: polski.

Przejdź do strony z formularzem rejestracyjnym. Zachęcamy do zadawania pytań związanych z tematem spotkania w trakcie rejestracji on-line.

_______________________________

Konferencja w Szczawnicy: „Uzdrowiska górskie i podgórskie” organizowana przez Małopolską Okręgową Izbę Architektów.

Ubiegłoroczna Konferencja „Uzdrowiska górskie i podgórskie”, która odbyła się w Krynicy-Zdroju, 19-20 października 2012 zyskała uznanie wśród obserwatorów oraz jej uczestników. To, że konferencja była udana zawdzięczamy nie tylko prelegentom, którzy przygotowali ciekawe i pouczające referaty, lecz także uczestnikom, a zwłaszcza tym, którzy zabrali głos w ramach dyskusji. Krynicka konferencja nie wyczerpała tematów i problemów związanych z uzdrowiskami górskimi i podgórskimi, dlatego przygotowujemy się do jej drugiej edycji. Tym razem spotkamy się w Szczawnicy w „Dworku Gościnnym”. Tematem wiodącym będzie „przestrzeń publiczna”.

Patronat honorowy nad konferencją objął Pan Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Termin konferencji: 8-9 listopada 2013 roku. Mając nadzieję na uczestnictwo, prosimy o potwierdzenie udziału poprzez wypełnienie załączonej karty  zgłoszeniowej i przesłanie do dnia 20 września br. na podany adres e-mail:  malopolska@izbaarchitektow.pl. Przewidujemy, iż w konferencji podobnie jak w ubiegłym roku, weźmie udział ok. 90 osób zainteresowanych tą problematyką.

Program konferencji | Karta zgłoszenia

_______________________________

17 października w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się interdyscyplinarna konferencja “Miasto-Sztuka-Nauka-Gospodarka“.

Proponowany profil konferencji jest odpowiedzią na aktualną politykę polepszania jakości życia mieszkańców miast i postępu gospodarczego, opierającego się na budowaniu sieci zależności między światem nauki, kultury i ośrodkami miejskimi.

Trzy sesje – “Miasta realne”, “Miasta idealne” i “Miasta zsieciowane” – będą okazją do podzielenia się doświadczeniami w zakresie badań i działalności na rzecz umacniania ośrodków miejskich i rozwoju społeczno – gospodarczego.

Patronat honorowy nad konferencją objęli Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i dyskusji. Program wystąpień prelegentów.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dotyczący zapisów i uczestnictwa dostępne są na stronie www.fundacja-architektury.pl/konferencja/ .

|przeczytano: 1 873 |