Południowa Okręgowa Izba Urbanistów z siedzibą w Katowicach

małopolskie | świętokrzyskie | śląskie | podkarpackie

DOŚWIADCZENIA NIEMIECKIE W PLANOWANIU PRZESTRZENNYM

Posted on | listopad 15, 2011 | 173 views | No Comments

W dniu 19 października br. odbyło się seminarium szkoleniowe Południowej Okręgowej Izby Urbanistów z siedzibą w Katowicach pt.: DOŚWIADCZENIA NIEMIECKIE W PLANOWANIU PRZESTRZENNYM.

Wszyscy, którzy nie mieli możliwości uczestnictwa w ubiegłorocznym wyjeździe studialno – szkoleniowym do Stuttgartu mogli wysłuchać interesujących wykładów na temat systemu planowania w Niemczech ze szczególnym naciskiem na udział społeczeństwa w procesie planowania.
Rozmach i odwagę w niemieckim planowaniu przestrzennym mogliśmy poznać na przykładzie planu rozwoju miasta Stuttgart a przede wszystkim projektu Stuttgart 21.
Stuttgart 21 to przedsięwzięcie o wielomiliardowym budżecie, zakrojone na nieprawdopodobną skalę, zakładające zasadniczą zmianę w obecnym wyglądzie centrum miasta, poprzez przebudowę starego dworca kolejowego z czołowego na dworzec przelotowy oraz terenów sąsiednich.

Wykładowcami byli: prof. Detlef Kurth z  Hochschule fur Technik (HfT) – z Wyższej Szkoły Technicznej w Stuttgarcie oraz dr Detlef Kron z Departamentu  Planowania i Urbanistyki miasta Stuttgart.

W szkoleniu wzięło udział 91 osób, w tym 81 członków naszej izby.

W uzupełnieniu seminarium udostępniamy Państwu wyświetlane prezentacje:

[ materiał dostępny po załogowaniu do serwisu POIU. Login ]

za Zespół d/s Organizacji Szkoleń:
Małgorzata Przybysz – Ławnicka

Comments

Leave a Reply